Sydney Shield Teams Rd 3

Sydney Shield Round 3

Mounties v Cabramatta
Aubrey Keech Reserve, Saturday March 28
1pm

MOUNTIES: 1 THEO LEATO 2 JOEL PATULLO 3 BLAKE RITCHIE 4 LOUIS VAIOTU 5 PATRICK DUMONT 6 BRENDAN NEWTON 7 BRAD SPEECHLEY 8 BRENDAN KEEVERS 9 JOHN MARTIN 10 ROB WORSLEY 11 JOE NAPOLETANO 12 MICHAEL MORRIS 13 LUKE SPEECHLEY 14 BEN WHITEHOUSE 15 BRENDAN KEEVERS 16 BRENDON ADDISON 17 ZAC WEDESWEILER 18 FRED TEVAGA  20 RHYS NORMAN 21 JYE TAYLOR  23 ROBERT TULIATU COACH: GLENN ANTONELLI

TWO BLUES: 1 SAM TAWAMACLA 2 JASON GRAY 3 RIKKI PIGGOT 4 LUKE SIMPSON 5 JONATHAN PLAMER 6 MIKE MUNDAY (C) 7 CAIN HENRY 10 KRUSE ROBINSON 9 KURT DRYSDALE 8 EDDIE TAVITA 11 GRAHAM HARRIS 12 AARON TERAKI 13 DOM SUA 14 JEREMY SAFI 15 SIONE VAI 16 TIFA IUTA 17 PAT LENNARD 18 HENRY MAHE 19 DION HARRIS


Blacktown v Windsor
HE Laybutt Sporting Complex, Saturday March 28
1pm

WORKERS: 1 DANIEL CASSONE 2 CHARLIE LATULIPE 3 JARON SMITH 4 FRED LATULIPE 5 DANIEL SMITH 6 BLAKE GOODMAN 7 LAZARUS BROWN 8 TAVIUNI MARIOTA 9 JAKE ATTARD 10 YAHIA MASRI 11 WILLIAM BUTLER 12 WAYNE BEH © 13 ANDREW PRITCHARD 14 SKIP LIPANO 15 POREVA KIRIKAVA 17 JAKE LENNOX 18 PHOENIX VAIOTU COACH: LEON LATULIPE

WOLVES: 1 DAVID FARKAS 2 ANDREW CARTISANO 3 JAKE STEADMAN 4 MARIO EL BOUSTANI 5 JAKE ENNIS 6 AARON FARKAS 7 NICK GREENHALGH 8 JORDAN STRATTON 9 LUKE ATCHISON © 10 JACK QUEALEY 11 RYAN CUSACK 12 JADON NEWSOME 13 KAIN HOWARTH 14 CAMERON COLLINS 15 BRANDON SMALLWOOD 16 RANGI TAGALOA 17 JAMES PALMER 18 BRANDON NANGAITI 19 JAMES THIEL 20 DEAN BARRON 21 LACHLAN JACKSON 22 GUY HODGINS 23 GUY CARTER 24 TAYLOR BENNETT COACH: CHRIS BOYD


Wentworthville v Peninsula
Ringrose Park, Sunday March 29
11.50am

MAGPIES: 1 DWYNNE BROWN 2 JOSEPH POULILA 3 BEN TAIA 4 DAVID SISIFA 5 NICK WALKER 6 SIMON GREAVES 7 JAYSON LOMBARDO 18 ADRIAN BAISSARI 9 JESSY ANTAKY 23 NATARNI SUKA 11 SOLOMONE LASALO 12 VALU NASIO 13 MATT COLLINS 14 CAMERON RODGERS 15 TYRONE SHELLEY  17 KALA LEHA 20 REGAN RONA 10 JORDAN TUKERE 26 PALU MAHE COACH: ALEX CHAN

SEAGULLS: 1 JAKE PICKERING 2 BRANDON LIAINA 3 TOM LEATHERBY 4 RHYS WOLLOGHAN © 5 RYAN OLDFIELD 6 JON GRIMES 7 WILLIE BISHOP 8 DAMIAN LAWLER 9 HARRY BERRYMAN 10 RYAN WHEELER © 11 TIM PONT 12 MIKEY TIOPIRA 13 SANTANA PALMER 14 JERICHO TANUVASA 15 MITCH LEACH 16 JAMES LEULUAI 17 CHRIS WILLIAMS 21 JACK MICANS 22 TEARIKI NOOVAO  24 KNOX TIME 25 JEREMY MARSHALL


Hills District v Asquith
Crestwood Oval, Sunday March 29
1pm

BULLS: 1 SCOTT HOGAN 2 ASHLEY JOHNSON 3 ADAM MCMILLAN 4 BEVAN DE VRIES 16 ANTHONY OVERTON 6 SEAN MCGUINNES 7 JAMES BOUSTANI 8 MICK HAWKINGS 9 DANIEL MAHONEY 10 BRODERICK WRIGHT 11 DAVID BAUMANN 12 JAKE LEWIS 13 JAKE CARLAW 14 SEAN STOREY 15 ADAM SPICER 17 CHRIS ALAVANOS 18 JAMES ATUA COACH: PAUL GRIFFIN

MAGPIES: 1 SAM BUTTEL 2 DANIEL LAMBERT 3 AARON PAPERA 4 CHAD RENNIE 5 MELI KATIA 6 BEN MOONEY 7 BRAD HORDER © 8 ADRIAN BARNETT 9 DYLAN VAN NOORT 10 JUSTIN EVES 11 SOL FOSTER 12 TOM YOUNG 13 DANIEL VASEK 14 JARED PALMER 15 RHYS WALPOLE 16 LUKE MCDONALD 17 GAVIN BERTOLDI COACH: BRAD HORDER


Guilford v Auburn
McCredie Park, Sunday March 29
1pm

OWLS: 1 Anthony KATRIB 2 Zac SHLEMANKLE 3 Julian KING 4 Vinnie FONOTI 5 Hilal KARA-ALI 6 Jason VIDAL 7 Julian O’Brien 8 Kurt DE LUIS 9 Sean WALPOLE 18 Jamie STOWERS 11 Jonathan MOSE 12 Noa TUITAVUKI 13 Mohammed SULTAN 14 BlackeASHMORE 19 Alec HOBBS 22 Justin MOUSSA 23 Mahanga RATAHI-FRELAN

WARRIORS: 1 KYLE KRISANSKY-KENNEDY 2 DEAN SPANOS 3 TIM TA 4 EVAN ARTSIVOURTSIS 5 ERONI TAWAKE 6 CONNOR JONES 7 WILLIAN RAEA 8 RICHARD COOREY 9 CLARKE STANFORD 10 BRUCE LIGALIGA 11 JOSH MONTGOMERY 12 TROVOR COLLETE 13 MATT HALALILO 14 NICK LISOFF 15 ALEX SORGE 16 AVIA MINUTE  18 SEAN MCKENZIE


Belrose v Western Suburbs
Lionel Watts Reserve, Sunday March 29
3pm
LISTEN LIVE ON 100.1FM - www.triplehfm.com.au

EAGLES: 1 JAMES MORTIMER 2 PHIL DOMJEN 3 DAMIAN RETI 4 CHRISTIAN BATE 5 ANDREW HALSTEAD 6 ALEX MCKENZIE 7 TAYLOR MATTHEWS 8 ALEX MAMMONE 9 DAVID MARANDO 10 BEN PICKERING 11 COREY MURPHY 12 ADAM SAUNDERS 13 SHEM GRIEVE 14 BRYCE ROCHE 15 BEAU ABRAHAMS 16 ALEX FRANKLIN 17 CAM PYNE 24 JIMMY CURTIS COACH: JAMES MORTIMER

MAGPIES: 1 MASON CERRUTO 2 JAMIAN IROA 3 TE KAPUA MURRAY 4 NATHAN HOURIGAN 5 APAOLO TEA LAMA 6 JACOB FOLLENT 7 BLAKE LAZARUS 8 DANE COSKERIE 9 PETER NAY 10 JAKE DAVIDSON 11 KURT ATKINSON 12 RONNY PALUMBO 13 HAYDEN JOHNSON 15 TUNUI MAURANGI 16 BEN MITCHELL 22 DANIEL BELL 25 JACOB NANSEN COACH: DANIEL BEARDSHAW

 

East Campbelltown Eagles BYE